Alex Sparky Photography

лого

ALEX SPARKY
PHOTOGRAPHY

2 роки тому, 27 лютого 2022 року, стало відомо, що в Гостомелі було знищено найбільший транспортний літак у світі Ан-225 «Мрія».

Бої за Гостомельський аеродром тривали до останніх днів березня 2022 року. 2 квітня Міноборони України оголосило, що територія Київської області звільнена від росіян.

“Коли ми сюди повернулися після деокупації, було відчуття жаху. Корпуси знищені, ангари знищені, літаки понівечені. Вся територія в осколках, залишках боєкомплектів, спалена техніка. Це було жахливо”, – згадує співробітник ДП «Антонов» Володимир Смусь.

Тут же він вперше побачив зруйновану «Мрію». За однією з версій – найбільший у світі літак з вертольотів обстріляли росіяни, за іншою – українська артилерія, яка працювала по захопленому аеродрому.

Але Володимир Смусь вважає, що, найімовірніше, літак спалахнув від розташованої поряд з ангаром палаючої російської техніки, яку знищували ударами українські сили.

Рекомендую цікавий матеріал ВВС на цю тему: https://www.bbc.com/ukrainian/features-68378380

Дуже багато пафосу було за ці два роки, від використання її образу в пропагандистських чи комерційних цілях до закликів терміново зібрати кошти на її відновлення. Давайте просто сьогодні ще раз пригадаємо, якою класною була наша єдина та неповторна «Мрія», яку ми, на жаль, не вберегли від окупантів…

 

Наша остання зустріч:


Підпишіться на мій блог, щоб стежити за оновленнями на сайті!

Поділитися дописом:

Один відгук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *